Düzce Led Aydınlatma

Led Ekran Özellikleri

Led Ekran Özellikleri

Piyasada satılan led ekranlarda sormanız gereken en önemli ilk özellik piksel aralıklarıdır. Piksel aralığı iki led arasındaki mesafeyi ifade eder ve 3 mm ile 45 mm arasında değişmektedir.

Bu değerin 3 mm gibi küçük olması ekrandaki yer alan görüntü kalitesinin iyi olmasının en temel sebebidir. Bu değerin küçük olması aynı zamanda metrekare içerisine düşecek led sayısınıda arttırmaktadır. Bu sayede ne kadar çok sayıda led bulunursa, görüntü kalitesi o derece fazla olacaktır. Günümüzde piyasada satılan ve ev, ofis gibi mekanlarda kullanılan ticari led tv ürünlerinde minimum 1920x1080 piksel sayısı kadar led piksel bulunmakta bu sayede çok kaliteli görüntüler alınmaktadır ancak bu ekranların dezavantajı parlaklık seviyesi, ortam şartlarına uygunluk gibi şartları beraberinde getirmektedir.

Led ekranlarda piksel aralığının belirlenmesinde uzaklık kritesi önemlidir. Örneğin iç mekanda ve müşterilerinizin 3-5 metre mesafeden izleyeceği reklamlar için piksel aralığı 4 mm - 7 mm aralığı uygun olurken, eğer bu mesafe 10-12 metre gibi bir aralığa çıkıyorsa piksel aralığını arttırarak (16-20 mm) hem maliyetin düşmesi, ekran boyutunun ise arttırılması sağlanabilir.

Led ekranlarda kullanılan ledlerin kalitesi bir diğer temel faktördür. Kaliteli bir led ile alacağınız renk kalitesi ve uzun ömür size kalite için vereceğiniz paranın karşılığını mutlaka geri dönmesini sağlayacaktır. Ayrıca piyasada daha ucuza ancak devamını bulamayacağınız led panel satıcılarına karşı dikkat etmeniz özellikler oluşabilecek bir arıza durumunda cihazın bir daha yedek parçasının bulunamamasına sebep vereceğinden önem arzeden bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.


Global Markalarımız


WhatsApp Hattı